Social media

Jest to zjawisko polegające na generowaniu ruchu internetowego, czyli zdobywaniu uwagi w sieci przy pomocy serwisów społecznościowych. Do promocji marki wykorzystuje się takie portale społecznościowe jak Facebook, Goldenline, Linkedin, Pinterest czy Instagram. Rola mediów społecznościowych stale rośnie, ze względu na fakt, że są łatwo dostępne dla wszystkich, którzy mają dostęp do Internetu. Social Media Marketing umożliwia bezpośredni dostęp do pożądanej grupy docelowej, a dodatkowo jest narzędziem na tyle tanim, że obniża koszty działań marketingowych.

Głównym działaniem powszechnie wykorzystywanym wśród firm z zakresu social marketingu na Facebooku jest stworzenie i zarządzanie fanpagem marki lub firmy. W ramach aktywności, na profilu można publikować: zdjęcia, filmy lub wiadomości tekstowe. Można również zrealizować kampanię reklamową do bardzo dobrze doprecyzowanej grupy odbiorców. Działania mają na celu aktywizację fanów firmy i tworzenie pozytywnego wizerunku marki.

Międzynarodowy serwis społecznościowy, który specjalizuje się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Podobnie jak Goldenline, serwis nastawiony jest bardziej na budowanie sieci zawodowych. Oba portale umożliwiają firmom publikacje treści związanych z ich działalnością.

Działania marketingowe na tym serwisie wymuszają przygotowanie treści wizualnych, których zadaniem jest przyciągnięcie uwagi użytkowników. Ze względu na to, że jest to serwis społecznościowy bazujący na dodawaniu zdjęć, doskonale odnajdują się na nim wszelkie marki odzieżowe. Fotografie można grupować w kategoriach zainteresowań.

To fotograficzny serwis społecznościowy połączony z aplikacją o tej samej nazwie. Podobnie jak Pinterest, bazuje na treściach wizualnych. Doskonale sprawdza się w branży odzieżowej. Jego charakterystyczną cechą jest kwadratowy kształt zdjęć, możliwość udostępniania ich na różnych serwisach i stosowania filtrów cyfrowych

support
icon
Potrzebujesz pomoc?
Close
call
+31614212912
menu-icon
Support Ticket